Anbar Memuru Maaşları

0
20

Ambar Memurları Ne İş Yapar?

Ambar Memurları, hizmet verdikleri kurumların tüm ambar ve depo işlemlerini yürütmekle yükümlüdür. Depo ve ambarlarda bulunan tüm ürünlerin muhafaza edilmesi, sayılması, kayıtlarının tutulması ve korunması gibi işlerden sorumludurlar. Aynı zamanda ambarda bulunan ürünlerin muhafaza edilmesi konusunda yaşanan aksaklıkları, yazılı bir şekilde üstlerine bildirmekle görevlendirilirler. Gelen ya da giden ürünlerin sevklerinin kontrolü, giriş- çıkış kayıtları ve gerekli takiplerini yapmak da Ambar Memurlarının görevleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda tüm bu ürünlerin düzeni, tertiplenmesi ve gruplandırılması da, Ambar Memurlarının işleri arasında bulunmaktadır.

ambar memuru

Nasıl Ambar Memuru Olunur?

Ambar Memuru olmak için lise, ön lisans ya da lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Adaylar mezun olduktan sonra KPSS sınavlarına başvuru yaparlar. Ardından puanlarına ve sıralama bilgilerine uygun olacak şekilde tercihlerini yaparlar. Uygun kontenjan olduğu takdirde atamaları gerçekleşir ve hizmet vermeye başlarlar. KPSS sınavı ile atanamayan adaylar, özel işletme ve kurumlara iş başvurusu yapabilirler.

Ambar Memuru Maaşları Ne Kadardır?

Ambar Memurları mezun oldukları kuruma bağlı, kademe, dereceye ve görev sürelerine bağlı olarak maaş almaktadırlar. Yeni atanan bir ambar memuru, ortalama olarak Memur Maaşları 2000 TL maaş almaktadır.

Özel kurumlarda göreve başlayan ambar memurlarının maaşları ise, yapılan sözleşme ve anlaşmaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İşe yeni başlayan ambar memurları, yaklaşık 1500 TL maaş alırken; şefler yaklaşık 2500 TL maaş almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları, Uzman Doktor maaşı, Pratisyen Doktor maaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here