Astsubay Maaşları 2017

Astsubay Maaşları yaptıkları görevlere aldıkları tazminatlara göre değişmektedir. 2015 yılında astsubay maaşı nayapılan zam Ocak ve Temmuz zammı ile birlikte artmaktadır.

Astsubay’lar maaşlarına ilave olarak aldıkları Komando tazminatı ve Aile yardımı, çocuk ücreti almaktadırlar.

Astsubay’lar Rütbelerine göre Astsubay Çavuş, Kıdemli Çavuş, Üst Çavuş, Kıdemli Üstçavuş, Başçavuş ve Kıdemli Başçavuş olarak kıdemlerine göre maaş almaktadır.

 

2 Kademeli Kıdemli Başçavuş: 3344 lira Başçavuş: 2879 lira Üstçavuş: 2696 Çavuş: 2340 lira maaş almaktadır. Ohal Bölge Tazminatları, Komando gibi branş tazminatları hariç aile yardımı ve çocuk ücreti eklenerek fiyatlar belirtilmiştir. Tazminat listesi aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Maaşlarınıza ilave ederek hesaplayınız. Yada Görev yaptığınız yeri yazın biz size detaylı bir araştırma yaparak Maaşınızı Hesaplayalım.

Askeri Personel Tazminatları Hakkında Detaylı Araştırma yapılmıştır Bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

Memur Maaşları 2015 için Tıklayınız

 

19 Comments

 1. İstanbul ( ortalama 2 ayda 1 hatay ya da incirliğe gidiliyor) – Hava astsubay başçavuş – Füze teknik personeli maaşı nedir?

 2. Yorumlardan okuduğuma göre bir çok kişi yanlış biliyor. Birincisi bayan adaylar sadece jandarma astsubayı olabilir diğerlerine başvuramazlar bile. İkincisi ise imamhatip veya meslek lisesi gruplurandından mezun olmasanız dahi yani lise döneminizin bi dönemini bile bu okullarda geçirirseniz subay olamazsınız. Fakat astsubaylık sadece imamhatim okuyanları almaz.

  • Selam Yusuf,

   Hangi lisede okuduğunuzun bir önemi yok. Diğer lisedeki adaylarla aynı konumdasınız, olabilirsiniz.

 3. Bu sene assubay oldum maasim net 3050 tl .ocakta zam alicaz bu maasim tazminatsiz diger gorev yerimdede 400 tl tazminat alicam 3500 tl yi gececek benim aldigim para bu .

 4. ben askeriye düşünüyorumda jndarma olsam ilk göreve batıda başlasam kaç para ile başlarım . Doğuda başlasam kaç parayla başlarım bide 2 rütbe alıp evlensem çocuklu çocuksuz kaç para alırım hesaplzrsanız çok sevinirim

 5. Lutfen biri bu konuya aciklik getirmeli. Internetten arastirdigimda bayan astsubay alimk goremiyorum, kara yada jandarma mi sadece bayan alimi yapiyor ? Hava astsubay myo da bayan alimina hic denk gelmedim neden bayan alimi yok bayan alimi olur mu lutfen beni aydinlatirsaniz sevinirim.

  • TSK’DA SADECE JANDARMA K.LIĞI BAYAN ASTSUBAY ALMAKTADIR. KARA,HAVA,DENİZ VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIKLARI NE YAZIK Kİ BAYAN ASTSUBAY ALMAMAKTADIR.

 6. ben astsubaylığı yazdım iki senelik damy okulunu bitirdikten sonra subaylığa nasıl geçiş yapıyorum eğer sınav ileyse sınav bedeni yeterlilik sınavı mı ders sınavı mı ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*