Bağkur Emekli Maaşları

0
10

 

Belli bir çalışma süresini doldurduktan sonra emeklilik sürecine dahil olan kişiler, maaşların azlığından şikayet ederek, evlerine eskisi gibi katkı sağlayamayacak bir durumda kendilerini hissedebiliyorlar. BAĞ-KUR’dan emekli olan kişiler için de bu durum aynen geçerliliğini koruyarak; Bağkur emekli maaşları konusunda şikayetlerini dile getiriyorlar. Bu noktada ek iş seçenekleri ile yollarında devam edecek nitelikleri barındırarak, farklı seçeneklere başvurabiliyorlar.

Bağkur Emekli Maaşları

Bağkur emekli maaşları da diğer devlet kademeleriyle beraber 6 aylık bir süre zarfında zam alabiliyor. Yalnız sadece emekliler değil çalışanlar da zam oranlarını yetersiz bularak; bu bağlamda şikayetlerini iletiyor. Her yıl genel olarak ortalama yüzde 2’lik bir zam ile karşılaşan Bağkur emeklileri; 2015 yılı Ocak ayı zammına da pek şaşırmadı. Yüzde 2,32 oranında yapılan zam ile Bağkur emeklileri geçimlerini sürdürme noktasında düşünmeye devam ediyor.

Ocak ayında gelen 24 liralık bir zam ile 1074 TL olarak belirlenen Bağkur emekli maaşları, emeklileri yine memnun etmemiş gibi görünse de Temmuz ayı zammının daha yüksek bir seviyede olmasını umut ediyorlar.

 

Bir önceki yazımız olan Zabıta Maaşları Ne kadar 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here