Biyomühendislik Maaşları Ne Kadar

1
18

Biyomühendislik Maaşları, Ülkemizde Biyomühendislik 2000’li yıllarda başlayan okullardan mezun olanların başlangıcıyla devam etmektedir, Şöyle bir bakılırsa genelde biyomühendis olmayı bayanlar tercih etmektedir. Biyomühendislik pek bilinen bir meslek olmasada mühendislik adı altında ki bu tanımda doğrudur, bu adın dallandırılmış şekilde sınıflandırılmasıdır.

 

biyomuhendis-maaslari

Devlet dairesinde çalışan biyomühendis maaşları, Evli olması ve çocuğu olmasına göre değişmektedir. Biyomühendisler normal memur statüsünde görev yapmaktadırler ve 2900 3500 TL arasında çalıştıkları kurumlara göre farklılık gösterebilirler.

 

Özel Sektörde çalışan biyomühendis maaşları ise yeni mezun olanlar için 1900 TL ile 2400 Tl arasında değişmektedir. Biyomühendislik tecrübeleri arttıkça Maaş artışıda o derece artmaktadır.

 

biyomuhendislik-maasi

Genetik Mühendisliği Maaşları ile Biyomühendislik Maaşları arasında fark bulunmamaktadır.

Biyomühendislik hakkında ne iş yaparlar nasıl işler çalışırlar gibi sorularınız olursa yorum bırakarak tecrübeli mühendis arkadaşların cevaplarını bekleyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları, Uzman Doktor maaşı, Pratisyen Doktor maaşı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here