Hava Kuvvetleri 5 Bin Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak, tüm detaylarıyla aşağıda yer almaktadır.

5 BİN HAVA KUVVETLERİ SÖZLEŞMELİ ER ALIMI YAPACAK

Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 10.9 ile son beş yılın en yüksek seviyesine yükselirken, Hava Kuvetleri Komutanlığı’nın sözleşmeli erbaş/er olarak personel alacağı duyuruldu. Hürriyet’e bilgi veren askeri kaynaklar alınacak sözleşmeli personel sayısının 5 bin kişiyi bulacağını söylediler.

Edinilen bilgiye göre Hava Kuvvetleri’ne sözleşmeli er olarak girecek bir kişinin ilk maaşı en az 2009 lira olacak. Görev yapılan yerin zorluğuna göre ilk maaş 3 bin 566 liraya kadar çıkabilecek. Sözleşmeli personel 3 yıl sonunda ayrılmak istediğinde en az 30 bin 584 lira tazminat alacak.

Bu miktar, çalışma süresi uzadıkça daha da artacak. Hava Kuvvetleri’ne sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihinin 10 Nisan 2015 olduğu bildirildi. Hava Kuvvetleri’ne başvuru yapmak isteyenler “http://www.tekok.edu.tr/” internet adresinin ana sayfasındaki “Güncel” bölümünde yer alan “2015 Yılı Sözleşmeli Er Temini” sayfasında her türlü ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler.

www.tekok.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanlığı Memur Alımı 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

5 yorum

  1. hayırlı aksamlar lise mezunuyum askerlıgım 3 yıl tecil ettirdim tecilimin son senesı sözlesmeli er olmak ıstıyorum ama fızık yonunden bıraz korkuyorum cunki bende kepce kulak sorunu var acaba alınır mıyım alınmaz mıyım dıye ikilemdeyin lütfen bana bi yol gösterin şimdiden tesekurler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*