Taşeron İşçilere Kadro Verilecek

1
24

Taşeron İşçilere Kadro Verilecek mi, Ne zaman Kadro Verilecek Ak Partinin seçim vaatleri arasında yer alan taşeron işçilere kadro imkanı Başbakan Yardımcısı Naci Ağbal tarafından değerlendirildi ve ne zaman kadro verileceğini ve ne şartlarda verileceğine dair detaylı bilgiler verdi. Seçim vaatlerinin 100 günlük eylem planı içerisinde öncelikli konusu olduğunu belirtirken kadro imkanının yanı sıra taşeron işçilerine kadro alamayanlar içinde düzenlemeler olacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Ağbal açıklamalarında seçim sürecinde ne vaat verdiysek  bunların hepsini 100 günlük eylem planları içerisinde hızlıca hayata geçirmeyi planlıyoruz şeklinde bilgi verdi. Bu konuda zaten çalışmaların devam ettiğini belirten Ağbal seçim vaadiyle birlikte gelmesi işlemlerin daha hızlı olacağını belirtti. Bu eylem planı süreci sonucunda hangi işte taşeron olarak çalışılıyorsa kamu görevlisi olarak çalışmaya başlanacak.

taseron-iscilere-kadro-ne-zaman

Böylelikle artık taşeron işçiler kadroya alınmasa dahi hakları bir hayli artacağı yönünde bilgiler edindik. Buna göre artık kadro olmasa dahi sözleşmeleri en az 3 yıl olacak ve tatil hakları kadrolu işçiler ile aynı olacak. Bunların yanı sıra çalışan taşeron işçilere kıdem tazminatı hakkıda gelmiş olmuyor. Gelişmeleri iletmeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan İşsizlik Maaşı Alma Şartları Kimler Alabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here