120 Bin Geçici İşçi Alımı Yapılacak

0
18

Geçtiğimiz günlerde TBMM grup konuşmasında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, siyasete yönelik birçok konu üzerinde konuştu. Konuştuğu konuların siyaset ile alakalı olmasının yanında Başbakan Ahmet Davutoğlu başka bir müjde daha verdi. 120 bin geçici işçi alınacağını açıklayan Ahmet Davutoğlu, bu müjdeyi vermesi ile Türkiye ekonomisine kısa sürelide olsa bir katkı sağlayacaklarını söyledi.

FİDAN DİKİMİ İÇİN 120 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

250 Milyon ağaç dikeceklerini belirten Başbakan, çalışmaların başladığını ifade etti. Alımlar için İŞKUR ile birlikte çalışacaklarını belirten Başbakan sözlerine şöyle devam etti: “250 milyon adet fidan dikmeye başlayacağız. İŞKUR bünyesinde 6 ay için 120 bin vatandaşımızı istihdam edeceğiz. Ayrıca bir istihdam paketleriyle vatandaşlarımıza müjde vermeye devam edeceğiz.“ dedi. Bu açıklamanın ardından ise gözler bu alımların yapılacağı tarihe çevrilmiş durumda.

120 bin geçici işçi Alımı için şimdi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’dan tarih ve alımlar ile ilgili daha detaylı bilgiler alınması bekleniyor.

Hangi şehirde alımların yapılacağı ve ne kadar maaş verilerek ne kadar süre çalışılacağı konusunda daha fazla detaylı bilgi almak isterseniz, internet sitemizi takip edebilir ve gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanlığı Memur Alımı 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here