Fitness Antrenör Maaşları

0
46
Fitness Antrenörü

Fitness Antrenörleri, spor salonlarında kişilerin vücut yapısına göre, hazırladığı çalışma  programları ile vücutlarını daha verimli hale getirmek, forma sokmak, istenilen sağlıklı vücut ölçülerini sağlamak için sistematik olarak çalışmalarını sağlayan, aletlerin nasıl kullanılacağına dair bilgiler vererek kişileri kontrol eden ve gelişmelerini takip eden eğitimli kişilerdir.

Nasıl  Fitness Antrenörü Olunur

Fitness Antrenörü olabilmek için BESYO bitirmek, özel kurs ve programları başarıyla tamamlamak, insan anatomisi ve sağlık-ilkyardım konularında bilgi sahibi olmak ön şartlar arasındadır. İyi bir Fitness Antrenörü, insan vücudu, yapısı, fonksiyonları ve psikolojisi hakkında bilgi sahibi olmak,  kişiye en uygun egzersiz programını hazırlamak, yapacağı çalışma hakkında kişiye bilgi vermek, aletlerin kullanımı doğru bir şekilde öğretmek, sakatlıklara ilk müdahaleleri yapmak gibi temel niteliklere sahip olmalıdır.

Fitness Antrenörleri Nerelerde Çalışır

Fitness Antrenörleri, okullarda, kulüplerde, üniversitelerde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda ve diğer kuruluşlarda iş imkanı bulabilmektedirler. Duruma göre Fitness Antrenörleri dönemlik veya sürekli iş imkanı bulabilmektedirler.

Ne Kadar Maaş Alırlar

Fitness Antrenörleri çalıştıkları kurum ve çalıştırdıkları kişi sayısına göre değişken maaşlara sahiptirler. Örneğin orta dereceleri bir salon ve yaklaşık 50 kişi çalıştırdıkları bir yerde 2000 tl ile 3500 tl arasında maaş alırlarken, daha ileri tekniklere ve imkanlara sahip spor salonları veya tesislerde 3000 tl ile 5000 tl arasında maaş aldıkları da görülmektedir. Özel eğitim veren özellikle sinema oyuncuları veya sporcuları çalıştıran Fitness Antrenörleri bağlı bulunduğu kuruma göre 10000 tl ye varan maaşlara sahip olabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Halit Ergenç'in Bölüm Başına Aldığı Maaş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here