Polis Maaşları Ne kadar 2015

290
231
Polis Maaşları 2015

Polis Maaşları, Polis’ler ülkemizin en değerli mesleğine sahip memurlarıdır vakit gözetmeksizin çalışmaları ile vatandaşa hizmeti ile ülkemizin değerleri arasında en başta gelmektedir, Polis maaşları na gelecek olursa yeterlimidir bizim düşüncemizce yeterli değildir.

Polis Maaşları 2015 yılı içerisinde Temmuz Zammı ile birlikte 3150 TL olarak belirlenmiştir, Ayrıca Polis Maaşlarına ilave Aile yardım bildirimi ve çocuk ücreti ilave edilmektedir. Evli ve bir çocuk sahibi Polis Maaşları 2015 Ocak ayı içerisinde 3350 TL rakamlarındadır.

 

polis maaşları arttı

İçişleri Bakanlığı’nın 2015 yılı bütçesi üzerinde söz alan İçişleri Bakanı Efkan ALA,’2002 yılında yeni göreve başlayan bir polis memuru 665 lira alırken, 2014 yılında yüzde 300 artışla 2 bin 659 lira almaktadır’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Zabıta Maaşları Ne kadar 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


290 YORUMLAR

 1. Polis memuruyum.evliyim ve 1 çocuğum var.eşim çalışmıyor. Derecem 6/2,Maaşım:3121 tl- ocak 2015
  ve kelle koltukta gezen, her zaman ölümle burun buruna olan, nerde ipsiz sapsız,psikopat varsa uğraşan, izni,tatili olmayan bir meslek grubuna bu maaşın yeterli olduğunu düşünenler utansın

 2. İnsanlara ne garip yansıtılıyor %300 zam diyorlarda sanki o zamanki domatesle şu anki domatesin fiyatı aynı çok zam veriyorlar gerçekten :)

 3. Polis maaşı kesinlikle yeterli değil .En az 3600 almalı . Polislerimiz ve askerlerimiz bizim için hayatlarını tehlikeye atıyor.

 4. 2000 yılı ocak ayı asgari ücreti 2.9 ile çarpın çıkan sonuç polis maaşıdır.
  2015 yılı ocak ayı asgari ücreti 2.9 ile çarpın çıkan sonuç polis maaşıdır.
  ne değişmiş? neyin kafası bu? Allah’a şükür maaş iyi ama birileri maaşı hoplatmış gibi konuşmasa keşke.

 5. 8/1 polis memuruyum. meslekte 3.yılım. çevik tazminatı ile birlikte 2014 aralıkta 2659 tl maaş aldım. internette gösterilen 2929 tl evli, eşi çalışmayan ve 0-6 yaş grubu çocuğu olan personel için geçerlidir. zamla birlikte 2800 tl gibi olması gerekiyor. Yunus polisin ekstra bir tazminatı yok. ek tazminat çevik kuvvette, özel harekatta kaçakçılıkta ve terör şubelerde var diye biliyorum eksik yazdıysam kusura bakmayın. ayrıca çevik kuvvet ve özel harekat birimlerinin günlük yemek hakları vardır diğer birimlerin bu hakkı yoktur.

 6. bende polis olmak istiyorum 97 doğumluyum martta ygs ye girdktn snra başvurmak istiyorum alımlar ne zaman baslıyr ve ne yapmam gerekiyr bilmiyrm boyum kilom polslige yetiyor ama mülakat konusundad endişelerm var bna bu konuda yardımcı olabilir misniz acaba?

 7. yukarıda yazmış olduğunuz polis maaşını neye göre hesapladınız kaç yıllık polis o kişi kaçıncı dereceden hesap yaptınız 8/1 olan ve evli ve bir çocuk sahiibi olan kişi ocak ayında 3150 tl filan maaş olacak siz oraya 3350 tl yazmışşınız yuh artık

 8. ya bu hükümetün içişleri bakanı efkanmıalamı nerde türkiyedemi yaşıyor ilk önce başında olduğu bakanlığın yani içişleri bakanı herhalde oluyor polislerin aldığı maaş 3150 diyor hangi ülkenin polis maaşını söylüyor acaba böyle adamları bakan yapıyorlar

 9. ben pmyo dan polis olmak istiyorum bu universite ozel midir sinifta kalindigi taktirde diger ozel universiteler gibi bursum duserse para odemek gerekir mi

  • Kardeşim Besyo’da Kendi Mesleğini icra ediyorsun, Pmyo’da Polislik üzerine eğitim alıp polis oluyosun, Besyo’dan Gençlik Spor Müdürlüğünde kalmaları şahsi düşüncem hem kendi meslekleri hemde daha faydalı olmaları açısından polisliği tercih etmemeleri gerekir.

 10. meraba ben polis olmak istiyorum şuan üniversite ikinci sınıf bankacılık ve sigorta okuyorum nasıl işlemlerden geçmem gerek ve astım hastaları polis olabilir mi? lütfen bilgilendirir misiniz? teşekkürler.

 11. Herkesin gözü polisin aldığı maaşta nedense bilmiyorlarki Türkiye de en düşük memur maaşını polis alıyor. Her memurun maaşını çalıştığı kadar saate bölünce bu görülecek. İsmail bey sen askeri okulu ve mühendisliği bitirdinde polisten üstünmü oldun sen hiç gece nöbeti nedir bilirmisin boş konuşma önünden ye memleketin öz evladı hep asker olmuştur halada öyle. Polis hep üvey evlattır.

  • Hüseyin abi sana hem katılıyorum hem katılmıyorum, Katılmadığım Tek Nokta ise Ne Polis Öz Evlat Ne Asker Kaymağını Yiyen Yiyo Tabide.

 12. Çok programlı lisenin düz lise kısmında öğrenci olan arkadaşlar polis olabilir mi? Bir de Çok programlı lisenin meslek sınıfında okuyalar polis olabilir mi?

 13. harp okulunda okuyup bir mühendislik dalınıda bitirerek türkiyede sayılı kişiler arasına girip harp okulunu bittiriyorsun fakat polis senden daha fazla maaş alıyor .nedeni nedir?

   • Neden hep POLİS Maaşları sorgulanır anlamam! Polis neden mi ÇOK PARA ALIYOR; POLİS yani ben hafta da 84 saat normal mesai ez az da 35 saat ek görev yapıyorum yani çoğu zaman eve sadece yatmaya gidiyorum ayrıca fazla mesai almıyorum ikramiye almıyorum, evet otobüse beleş biniyorum ama haftada benim ek görevim kadar yani 35 saat ders veren bir öğretmen (öğretmenleri tenzih ederim) ek dersler eklenince benim üzerimde maaş alıyor ve yılda sadece ve sadece 9 ay çalışarak kesinlikle hedefim bir kurum yada meslek değil ancak herkes önce kendine bakmalı kimse kimsenin taşıdığı yükü bilemez. Bu ne ya bir dilinize dolamışsınız POLİS ve son alarak ben birilerinin vergileri ile maaş almıyorum ve bende vergi ödüyorum NOKTA

  • 8 aylık polis memuruyum 6 aydır her gece 13 saat nöbet tutuyorum kimse demesin ki polis aldığı parayı hak etmiyor bana normal memurla aynı hakları versinler ben 2000 liraya da razıyım 2 bayram 3 ceneze 4 düğüne gidemedim öyle kolay görünüyor dışardan polis şöyle polis böyle polis olmak zor değil çalışan olabilir kışlada yatıp kalkan işi gücü sağa sola emir vermek olan sözüm ona bazı subaylara batıyorsa maaşımız buyrun değişelim işleri yerse

  • o zaman sende polis ol kardeşim sana olamazsın diyen oldu mu kendi seçimini kendin yapıyorsun. polislerin gecesi mi var gündüzü mü var burada detaya girmek istemiyorum polislerin sıkıntıları anlatılmıyor diye rahat olduklarını sanmayın bu ücretinde çok daha fazlası haklarıdır.

 14. bn polis olmak istyrm ama mülakattan geçemem diyede tedirgn oluyrm bu sene lise son sınıfım yani bu sene okul bitiyoır. pki okul bittktn sonra polis olmk için ne yapmalym yardmcı olun bna ne ılur…???***

  • Devlet okuluni istanbul ankara izmir de kazan 3. Yil direk fyo ile kkmiser olabilirsin yada 4 yil aof oku yadavherhangi bir üni. Sonra kpss ile başvur. Mülakatlar kismet işi herkes ama yapılamayacak bir mulakat değil ben 0.2 puanla kazandım 0.2 daha düşük alsam geçemiyordum. Yani tamamen nasip kısmet işi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here