Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 20 Bin Memur Alımı

7
46

Sağlık Bakanlığı Uzun zamandır Personel ve Memur açığını kapatmak için zemin hazırlamaya başlamıştı, 2014 yılında tamamlayamadığı kadroyu 2015’de Kapatacağını Bildirdi.

 

S.B.lığı Müsteşarı Eyüp Gümüş yaptığı bir açıklamada atanmayı bekleyen ve bakanlığımızda çalışmak isteyen pek çok kişinin olduğunu ve bekleyenlerin yüzünü güldürecek haberi verdi.
2015
Yapılan bu açıklama ile 2015 yılı içinde toplamda( 20) bin personel alımı yapılacağı bildirildi. Yapılan alımlarım hepsinin farklı birer görev tanımlarının olacağı belirtildi. 2015 yılında Sağlık Bakanlığı eksiklere bakılarak farklı görevlere atancak olanlar 2015 yılında işlerine kavuşacaklar.  Tam olarak bir tarih ya da atamanın yapılacağı ay belirtilmese de atamaların olacağı bilinmektedir.Sağlık Bakanlığı 2015 Yılında (20) Yirmi Bin Sağlık Personeli Alacak mı?
Yapılacak olan personel alım çalışmaları içerisinde bir çok eksiklik tamamlanacak ve bir çok kişinin görev tanımı değişecek. 2015 Sağlık Bakanlığı (20) bin personel alımı yapacak. S.B.lığı personel alımı şartları arasında ağırlıklı olarak yüksekokul mezunu olacağı bildirildi. KPSS sınavına girmiş ve barajı aşan kişilerden yapılacak seçimler için şu anda başka detaylı bilgiler yok ama yapılan 20 bin kişi alımı oldukça mutlu eden bir haber olarak yansıdı.
Eğitimlerede ağırlık verecek olan Sağlık Bakanlığı 2015’te 20 bin personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nedir ve başvurular ne zaman yapılacak konusun da ise bilgileri aldıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Sağlık Bakanlığı Memur ve Personel Alımı hakkında detaylı bilgi için yorum bırakınız.

Diğer Bakanlık ve Kamu Kuruluşların Memur ve Personel Alımları için Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanlığı Memur Alımı 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


7 YORUMLAR

  1. Bu kadar sağlıkçı içinde acaba diyetisyenlere ne kadar kadro verilecek aile hekimlerine diş hekimi ve diyetisyen alımı bu alıma geçerli olur mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here